CH  Quincey von Wiesmadern

Když jsme začali shánět ženicha pro Quinnie, tak jsme měli tři hlavní kritéria - zdraví (samozřejmě "celého rodu"), aktivita (práce se psy - výcvik atd...) a samozřejmě i vzhled (výstavní úspěšnost). Proto jsme se nakonec rozhodli pro psa Quincey von Wiesmadern. Stačí se podívat na stránky chovatele, Dr. Zörnera a je vidět, že rodina von Wisemadern nejsou psi na ozdobu svých páníčků. zde je k dipozici podrobný rodokmen i se známými délkami životů jednotlivých psů a jejich úspěchy - zkoušky i výstavy.

Quincey se narodil 11.5.2001 v chovatelské stanici von Wiesmadern v Rakousku, nedaleko českých hranic. Chovatel a majitel Dr. Zörner se věnuje chovu a výcviku bernských salašnických psů déle než 20 let. Psi von Wiesmadern jsou velmi často vidět na výsledkových listinách soutěží ve výcviku psů, mnozí mají složené i záchranářské zkoušky. Např. Uly (matka Quincyho) byla velmi úspěšná. Dr. Zörner je zároveň předsedou mezinárodního svazu záchranných psů IRO. Zde se můžete podívat na přehled vrhů, kde je mimo jiné vidět délky života jednotlivých psů.

Quincey je úspěšný nejen ve výcviku (má složené zkoušky RH-E, RH-FL A, RH-F B, IPO 2, FH 3, RH-LC), ale i na výstavách (letos se stal rakouským šampionem), má I výcvik lavinového psa.

Dr. Zörner
a
Quincey von Wiesmadern

 

 

další foto...

Quincey při tréninku lavinových psů

Quincey při představení záchranářských psů v Bogotě

Quincey televizní hvězdou na ZDF :-)

     

Quincey během výcviků v Kolumbijské záchranářské škole

a jako host v kuchyni letadla :-)