Klubová výstava 18.-19.10.2003 v Roudné

 

     A opět jsme vyrazili na výstavu, tentokrát klubovou, konanou v autokempu Roudná pár kilometrů od Tábora. Součástí výstavy bylai členská schůze KŠSP a v neděli svod mladých.

  Tentokrát jsme zkusili přihlásit Áju do pracovní třídy. Ve třídě bylo přihlášeno 8 fen a Ája si "odnesla" vynikající umístění - V1, CAC. V následném souboji o vítěznou fenu KV se rozhodčí velmi dlouho rozhodovali, viditelně mezi naší Ájou a JCH Axou z Hodolan, která tento titul nakonec získala. Takže velká spokojenost (až na tu zimu !).

  Večer následovala členská schůze KŠSP. A opět ve tradičním stylu. Probírala se oblíbená témata - kauza s krytím feny MUDr. Brodana, znovunepřijetí Ing. Řádka, web klubu apod.
  Fantastický postup projevilo vedení klubu v čele s p. Němcem v kauze MUDr. Brodana. Minulou schůzí zadaný úkol (odeslat vysvětlující dopis na adresu dánského klubu a další místa) výbor klubu PO DOHODĚ !!! nesplnil a ještě chtěl p. Němec toto vědomé nesplnění po nejvyššším orgánu klubu - členské schůzi legalizovat !!! Údajně  výbor klubu "nepovažoval za nutné opět rozviřovat problém" a "považoval splnění úkolu za nevhodné". Toto jsou slova předsedy klubu !!!  Výbor dostal úkol od nejvyššího orgánu, o kterém rozhodl, že jej nesplní a ještě si toto nesplnění nechá na další schůzi zlegalizovat. Když dostanu ve své funkci od nadřízeného úkol, který je proti mé vůli splnit, tak to mám okamžitě říct a prosazovat změnu, nebo odstoupit. Ovšem pohodlnější je mlčet a pak si udělat co chci sám, počkat rok a pak celkem pravdivě říci, že nyní po více než roce už nemá cenu nic řešit.
  Výsledně schůze odhlasovala, že se má dopis přeci jen poslat - nevím, zda nyní už to opravdu nebude spíše připomenutí chyby (a teď nemyslím ono krytí, ale následný kolotoč okolo toho nešťastně roztočený). Zbytečně jsme si poškodili jméno klubu a chovatelské obce jako takové v zahraničí (kdo sháněl štěně  nebo krytí např. v Německu by o tom mohl určitě říci více).
  Další velká část schůze se točila okolo Ing. Řádka - asi nemá cenu se o tom více zmiňovat. Celé to občas bylo tragikomické, ale i takové problémy život přináší.
  Poslední výraznější problém, který se řešil, byl klubový web. Bohužel se jednání točilo pouze kolem webmastera, nikoli o zlepšení obsahové stránky webu. Souhlasím, že 35000 Kč za web s poměrně slabou informační hodnotou je dost, ale spíše bych uvítal diskuzi (a návrh postupu) o tom, jak zlepšit obsahovou část, než řešit úsporu peněz výměnou webmastera. Ani sebegeniálnější placený webmaster (komerční subjekt) nezačne objíždět výstavy, akce, sám shánět výsledky, fotografie a často žádané odborné rady a informace.Toto je úkol pro klub (jím určeného člena výboru  či klubu), ne pro smluvně najatého správce.  Doufám, že toto se v další řešení problematiky okolo webu také nakone vyřeší.

Fotogalerie z výstavy.

Výsledky z výstavy (link na server www.stene.cz)